Sesja noworodowa

O sesji noworodkowej warto pomyśleć już w momencie, gdy maluszek jest jeszcze w brzuszku mamy. Termin można zarezerwować z wyprzedzeniem najlepiej ok 2 miesiące przed planowaną datą porodu. Jest to oczywiście termin umowny, my się dopasujemy do wykonania sesji w ciągu 5-12 dni od narodzin. Sesję noworodkową wykonuje się zazwyczaj między 3 a 12 dniem po porodzie. Ważne jest, aby taką sesję wykonać jak najszybciej. Noworodek w pierwszych dniach po narodzinach jest niezwykle plastyczny, dużo śpi, nie reaguje na bodźce zewnętrzne, nie jest świadome tego, co się z nim dzieje, łatwo go ułożyć w pozycji embrionalnej. Właśnie w tych dniach da się uzyskać cudowne pozycje beztrosko śpiącego maleństwa. Jest to jedyny i niepowtarzalny czas, który warto wykorzystać na wykonanie jedynej w swoim rodzaju sesji zdjęciowej, której efektów później nie da się już nigdy powtórzyć. Dziecko bardzo szybko się zmienia, w ciągu kilku miesięcy będzie wyglądać zupełnie inaczej, stąd też sesje noworodkowe są bardzo popularne.

Do zdjęć w studiu używam lamp studyjnych, których światło jest rozproszone i zmiękczone tzw. softboxem. Takie światło nie drażni oczu maluszka. Pomieszczenie jest odpowiednio nagrzewane do 25 stopni, tak by maleństwo czuło się komfortowo. Dziecko przed sesją powinno być najedzone i zrelaksowane. Czas trwania sesji noworodkowej wynosi ok 2-6h. Skąd tak obszerne ramy czasowe? Otóż nasz rytm uzależniony jest od rytmu funkcjonowania maluszka, jego pór kolejnego karmienia, spania i pielęgnacji. Zarówno dla maleństwa jak i młodej mamy bardzo ważna jest bliskość i odpowiedni czas na utulenie. Priorytetem dla Nas jest zawsze komfort i bezpieczeństwo Waszej pociechy. Sami jesteśmy rodzicami, więc zdajemy sobie sprawę, że Wasze maleństwo jest dla Was najcenniejszym skarbem.

Do fotografii noworodkowej wykorzystujemy tzw beanbag’a – czyli wielką pufę, która służy do układania malucha. Ponadto na każdą sesję przygotowujemy koszyki, łóżeczka, owijki, opaski, muszki, czapeczki, przebrania, które są fantastycznym uzupełnieniem sesji. W naszym domowym studiu posiadamy podgrzewacz butelek, przewijak i farelkę do dogrzewania maleństwa. Z własnych rzeczy na pewno warto wziąć: mleko w butelce ( jeśli maluszek jest karmiony naturalnie przez mamę to oczywiście butelka jest zbędna), smoczek, pieluszki do przewijania, pieluszkę materiałową, matę jednorazową do przewijania, mokre chusteczki i ubranko na zmianę w razie „awarii”. Warto też aby młoda mama wzięła ze sobą jakąś przekąskę gdyż jak wspomnieliśmy powyżej sesja może trwać kilka godzin. Podczas sesji maleństwa istnieje również możliwość wykonania zdjęć z rodzicami.

W związku z tym iż nie wszystkie świeżo upieczone mamy czują się na tyle dobrze aby podróżować z maleństwem, istnieje również możliwość wykonania sesji w domu klienta. Chcemy jednak zaznaczyć, że w przypadku sesji w domu klienta będziemy ograniczeni w ilości akcesoriów do sesji jaką będziemy mogli ze sobą zabrać. Reasumując, w studio mamy więcej możliwości 🙂


Sesja „Noworodkowa” Pakiet Standard

czas trwania sesji 2 – 4h | cena 350 zł
Poniedziałek – Piątek

– 2 stylizacje
– zdjęcia maluszka + zdjęcia z rodzicami i rodzeństwem
– 10 obrobionych zdjęć w wersji cyfrowej
– 10 tych samych zdjęć wydrukowanych w formacie 15 x 23 na jedwabnym papierze
– każde dodatkowo wybrane ujęcie 20zł za sztukę
– sesja w studio


Sesja „Noworodkowa” Pakiet Premium

czas trwania sesji 3 – 5h | cena 550 zł
Poniedziałek – Piątek

– 4 – 5 stylizacji
– zdjęcia maluszka + zdjęcia z rodzicami i rodzeństwem
– 20 obrobionych zdjęć w wersji cyfrowej
– 20 tych samych zdjęć wydrukowanych w formacie 15 x 23 na jedwabnym papierze
– każde dodatkowo wybrane ujęcie 15zł za sztukę
– sesja w studio


Zapytaj o ofertę i wolne terminy:

Kontakt

Ważne informacje:​

  • Na płycie znajdują się zdjęcia najwyższej rozdzielczości
  • Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych obrobionych ujęć w zależności od wybranej sesji / pakietu
  • Czas oczekiwania na zdjęcia wynosi maksymalnie 20 dni roboczych.
  • Nie przekazujemy nieobrobionych zdjęć, nie przekazujemy plików RAW.