Regulamin Sesji Fotograficznych w Nadinka Studio

Poniższy regulamin powstał w celu ułatwienia kontaktu i miłej współpracy z Tobą – nazwanym/ą w regulaminie KLIENTEM, a mną czyli FOTOGRAFEM.

 1. Każdy Klient przed sesją otrzymuje link do tego regulaminu i ma obowiązek zapoznania się z nim. Umówienie się na sesję zdjęciową jest jednocześnie akceptacją warunków panujących w regulaminie.
 2. Przed umówieniem się na sesję należy zapytać o dostępność terminu. Na sesję najlepiej umawiać się z miesięcznym wyprzedzeniem.
 3. Warunkiem rezerwacji terminu danej sesji jest wpłacenie bezzwrotnego “Zadatku” w wysokości 50 zł (słownie: pięćdziesiąt złotych) maksymalnie do dwóch dni roboczych licząc od dnia ustalenia terminu z fotografem. W przypadku rezygnacji z sesji bądź zmiany terminu zadatek przepada.
 4. Sesje zdjęciowe są wykonywane od poniedziałku do piątku. W studiu spotykamy się w godzinach 09:00-15:00, natomiast godziny sesji w plenerze są umawiane indywidualnie, również wieczorem.
 5. Fotograf nie pracuje w sobotę oraz w niedzielę. Istnieje jednak możliwość wykonania sesji noworodkowych, dziecięcych, ciążowych, rodzinnych w tych dniach za dodatkową dopłatą ustalaną indywidualnie z fotografem w zależności od wybranego pakietu.
 6. Fotograf ma prawo trzykrotnie przesunąć termin sesji bez żadnych konsekwencji.
 7. Fotograf ma prawo odwołać sesje w przypadku swojej choroby bez żadnych konsekwencji. W przypadku odwołania sesji z powodu choroby Fotografa wpłacony zadatek zostanie zwrócony na rachunek klienta.
 8. Sesje zdjęciowe (poza reportażami) odbywają się w profesjonalnym studiu w Rzeszowie lub w plenerze. Istnieje możliwość wykonania sesji fotograficznej w domu Klienta po uprzednim ustaleniu z Fotografem.
 9. W przypadku braku pogody w dniu w którym ustalony był termin sesji plenerowej, fotograf w porozumieniu z Klientem wyznacza nowy termin sesji lub wykonuje ją w studiu.
 10. Zapłata za wybrany pakiet zdjęciowy następuje gotówką w dniu sesji lub w postaci przelewu do dwóch dni roboczych od dnia wykonania sesji. Dane do przelewu można znaleźć na umowie.
 11. Przed sesją Klient deklaruje wybrany pakiet zdjęciowy. Po sesji pakiet nie może zostać pomniejszony. Do każdego pakietu można dokupić dodatkowe, obrobione zdjęcia w wyznaczonej cenie. Szczegóły w zakładce Oferta.
 12. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość zdjęć jaką ostatecznie zadeklarował/zakupił. Nie ma możliwości otrzymania pozostałych niewybranych zdjęć czyli fotografii surowych/nieobrobionych.
 13. Fotograf przetrzymuje niewybrane zdjęcia na dysku do czasu oddania gotowych zdjęć czyli realizacji zamówienia. W tym czasie Klient może dokupić dodatkowe zdjęcia. Po obróbce i oddaniu gotowych zdjęć klientowi, nieobrobione zdjęcia są usuwane z dysku. Po realizacji zamówienia obrobione zdjęcia są przechowywane jeszcze u Fotografa przez okres 6 miesięcy, po tym czasie są nieodwracalnie usuwane z dysku.
 14. Po wykonanej sesji (nie dotyczy reportaży) w terminie do 14 dni Klient otrzymuje zdjęcia do wyboru w prywatnej galerii. Fotografie w galeriach zabezpieczone są znakami wodnymi, które zostają usunięte w końcowym produkcie. Po wykonanej sesji (nie dotyczy reportaży) w terminie do 14 dni Klient otrzymuje zdjęcia do wyboru w prywatnej galerii. Fotografie w galeriach zabezpieczone są znakami wodnymi, które zostają usunięte w końcowym produkcie. Fotograf ma prawo zdecydować czy prześle surowe zdjęcia z sesji czy obrobione do wyboru.
 15. W terminie ok. 30 dni roboczych od dnia sesji, jednak nie wcześniej niż 14 dni roboczych od wyboru zdjęć przez Klienta do obróbki, Fotograf prześle na maila gotowe zdjęcia, a następnie powiadomi o odbiorze gotowego produktu oraz domówionych foto produktach do 20 dni roboczych licząc od dnia wybrania przez klienta wersji kolorystycznej do druku. Fotograf zastrzega sobie prawo do wydłużenia tego terminu w przypadku urlopu, choroby, intensywnego sezonu zdjęciowego itp. Przyspieszanie pracy fotografa jest niewskazane, nie służy mu i stresuje. Czas jaki musi poświęcić na zapytania „kiedy będą zdjęcia” tylko wydłuża pracę nad obróbką. Termin oczekiwania jest wypadkową tego, jak wiele Fotograf ma pracy i też mu bardzo zależy, by jak najszybciej oddać Klientowi swoje dzieło w jak najlepszej jakości.
 16. Istnieje możliwość odbioru gotowej sesji w wersji cyfrowej w terminie 3-7dni roboczych od jej wykonania za dodatkową opłatą wg cennika, jest to tzw. usługa EKSPRESS
 17. Jeśli Klient samodzielnie dokonuje wyboru fotografii w przesłanej przez Fotografa galerii, ma na to maksymalnie 21 dni. Po tym czasie Fotograf nie gwarantuje, że odda gotowy produkt w ciągu ok 31 dni roboczych od dnia wyboru oraz nie gwarantuje zachowania sesji po wyznaczonym terminie. Jeśli Klient ostatecznie nie dokona wyboru do 60 dni od momentu otrzymania galerii, sesja zostaje usuwana z dysków bez zwrotów poniesionych kosztów przez Klienta. Usunięcie sesji jest nieodwracalne.
 18. Zamówione foto obrazy, plakaty oraz albumy należy odebrać do 31 dni od otrzymanego powiadomienia, po uprzednim kontakcie z Fotografem. Miejscem odbioru gotowego produktu jest Nadinka Studio mieszczone się przy ul. Langiewicza 18 w Rzeszowie. Po tym terminie produkt końcowy zostaje zniszczony. Całkowity koszt ponownej realizacji produktu pokrywa Klient.
 19. Zdjęcia w formie papierowej będą gotowe do odbioru w Nadinka Studio pod adresem: Rzeszów 35-019, ul. Langiewicza 18 po wcześniejszym ustaleniu z fotografem, lub zostaną wysłane do Klienta kurierem na terenie Polski. Wysyłka poza gracie Polski jest dodatkowo płatna po wcześniejszym ustaleniu z Fotografem.
 20. Istnieje możliwość wykupienia sesji w postaci bonu podarunkowego. Bon ma ważność 5 miesięcy od daty zakupu i w tym czasie należy wykonać sesję. Opłatę za wybrany pakiet prezentowy oraz papierowy bon w formie zaproszenia na sesję (koszt 15zł) należy uregulować w dniu jego zakupu. Bonu nie można wymienić na gotówkę jak również nie można go zwrócić. Po upływie 5 miesięcy bez żadnego kontaktu od Klienta, bon przepada. Wskazane jest więc aby obdarowana osoba zgłosiła się jak najwcześniej do Fotografa w celu ustalenia terminu oraz szczegółów sesji. Zgłoszenie się do Fotografa kilka dni przed końcem ważności bonu nie daje gwarancji wykonania sesji z powodu braku wolnych terminów na sesje (patrz pkt 2).
 21. Na sesji istnieje bezwzględny zakaz fotografowania oraz kamerowania.
 22. Na sesji istnieje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu, zakaz palenia tytoniu oraz wszelkiego rodzaju używek.
 23. Na sesje należy przygotować się wg zaleceń Fotografa. Fotograf zastrzega sobie, że na efekt końcowy zdjęć ma również wpływ przygotowanie Klienta do sesji.
 24. Fotograf zawsze na dzień przed sesją drogą mailową, sms-ową lub w wiadomości na facebooku potwierdza datę i godzinę sesji.
 25. Na sesje Klient stara się stawić punktualnie. Nie pojawia się przed czasem – fotograf wtedy przygotowuje stylizacje oraz całe studio. Jeśli Klient wie, że się spóźni, Fotograf prosi o wcześniejsze powiadomienie telefoniczne lub sms-owe. W przypadku spóźnienia sesja zostaje skrócona o  czas spóźnienia. Fotograf zastrzega sobie prawo do odwołania sesji w przypadku spóźnienia dłuższego niż 15 minut..
 26. Za szkody wyrządzone w studiu przez dziecko (w tym osoby mu towarzyszące przy realizacji sesji), odpowiada rodzic – klient.
 27. Dla usprawnienia przebiegu i sfinalizowania zamówienia fotograficznego klient powinien przekazać Fotografowi swój adres email oraz nr tel. W przypadku wysyłki zdjęć również adres do korespondencji. Otrzymane dane osobowe nie są używane przez Fotografa w celach marketingowych i nie są z nikim wymieniane.
 28. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących usługi fotograficznej. tj. np. uzgodnienia szczegółów sesji, stworzenie galerii on line, w której Klient dokonuje wyboru fotografii do obróbki czy finalizacja usługi. Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu. Podając swoje dane zgadzają się na ich przetwarzanie w ramach tych usług.
 29. Administratorem danych osobowych KLIENTA jest firma Nadinka Art Aneta Pacuła z siedzibą w Rzeszowie, adres e-mail: biuro@nadinkastudio.pl, NIP: 517-002-72-13. Nigdy nie przekazuję Twoich danych, nie sprzedaję ich ani nie wymieniam się nimi w celach marketingowych z innymi podmiotami. Dane przekazywane podmiotom zewnętrznym są używane tylko do świadczenia Klientowi usług Fotografa oraz do celów podatkowych. Dane osobowe KLIENTA będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat, do czasu wykorzystywania możliwości marketingowych i analizy danych potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej.
 30. Klient może dobrowolnie wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w tym na wykorzystanie swojego wizerunku utrwalonego na wykonanych fotografiach w celach marketingowych i promocyjnych firmy Nadinka Art Aneta Pacuła (wykonawca usługi) przez ich publikację na stronie internetowej (nadinkastudio.pl), za pośrednictwem portali społecznościowych takich jak facebook (Nadinka Studio), instagram (Nadinka Studio) oraz w galeriach i wystawach, wykorzystywania w portfolio drukowanym (zdjęcia, fotoksiażki, fotoalbumy, fotoobrazy, ulotki, wizytówki, banery itp.) i udostępnianym klientom i potencjalnym klientom, oraz przekazanie danych osobowych w postaci wizerunku usługodawcom zewnętrznym z którymi wykonawca usługi współpracuje w obrębie działalności którą prowadzi. Szanowny Kliencie nigdy nie pokazuję całej sesji – chyba że tego chcesz, a jedynie wybrane zdjęcia. Dla Fotografa zgoda na publikacje jest niezwykle ważna, bo to jedyna droga by móc promować swoją pracę. Jest mi bardzo miło kiedy mogę pochwalić się efektami sesji i gdy ktoś tak ja Ty trafi do mnie widząc Twoje zdjęcia.
 31. Klient ma prawo w każdej chwili „być zapomniany” tym samym żądać usunięcia danych osobowych w tym swojego wizerunku z poszczególnego pola lub całkowicie z wszystkich na które wyraził zgodę.
 32. Klient zobowiązany jest do zapoznania się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem. Zakres standardowej obróbki nie obejmuje takich usług jak odmładzanie, wyszczuplanie, usuwanie zmarszczek, wykonywanie makijażu w programie, farbowanie odrostów włosów i paznokci. Taki rodzaj obróbki jest możliwy, jednak jest wyceniany indywidualnie.
 33. Moja praca jest również moją pasją, co dla Was stanowi wspaniały bonus, bo możecie mieć pewność, że oddam jej całe swoje serce i zaangażowanie. Wszyscy Klienci są dla mnie równie ważni, to dzięki Wam mogę się rozwijać i tworzyć piękne kadry. Każdy moment spędzony z Wami to dla mnie zaszczyt.